Лист Губернатора Дистрикту

Травень є місяцем важливих і складних подій в житті Ротарійців. У цьому році було їх особливо багато. Традиційно в нашому Дистрикті в травні відбувається Конференція Дистрикту. Прийняте, що місцем Конференції є місто виконуючого службові обов’язки Губернатора. У цьому році був то Вроцлав. При середній відвідуваності, з чого я засмучений, ми підсумували і поділилися досвідом з поточного Ротарійського року. Організаторам і учасникам Конференції я дякував в Комюніке № 24, надісланому раніше.

Я тішуся, що головні елементи нашої вроцлавської зустрічі були прийняті дуже тепло учасниками Конференції. На окрему увагу заслуговує особливо добре відібрана розважально-художня частина повністю організована друзями Ротарійцями включно з виступами ансамблю Мацка Сигіта, в якому як вокаліст виступив між іншим відомий фахівець польської мови професор Ян Мьодек. У рамках Конференції відбулося ряд тематицзних зустрічей, пов’язаних з нашою Ротарійською діяльністю.

Дуже багата в задуми про широкі перспективи реалізації була сесія Комітету Польща-Німеччина за участю Губернатора Д-1940 Вольфа-Райнера Хермеля, який в структурах німецьких Дистриктів відповідає за співробітництво з Польщею. У тій зустрічі брав участь представник Президента РІ на Конференції Раймонд Інграм з дружиною Елізабет.

Ми чули надзвичайно гарний виступ, виголошений по-польськи стипендіаткою з Японії Нахо Масуде (навчається в Кракові), виголошений в присутності Паст-губернатора Д-2640, з якого приїхала інша стипендистка Томоко Шімада, яка перебуває на стипендії у Львові.

Наступною темою, яка обговорювалася в процесі Конференції, були перспективи і різноманітні форми співробітництва між Ротарійцями Польщі, України і Білорусі. У цій області ми мусимо безперервно інтенсивно працювати, пам’ятаючи, що на Ротарійцях з Польщі лежить неписаний обов’язок допомоги в розвитку цього руху в наших східних сусідів.

Справою, яка збудила найбільші емоції, була постійно актуальна проблема електронних медіа. Як я вже багато разів згадував, з’ясування різних неясностей в цьому питанні було однією з найважливіших проблем що мали бути оформлені в моїй каденції. Завдяки спільним зусиллям декількох осіб, удалося довести до їх рішення. Докладна інформація на цю тему буде подана в окремому Комюніке Губернатора.

Під час п’ятничної зустрічі Консультативного Комітету Губернатора, проявилися серйозні розходження в оцінці деяких аспектів обговорюваних справ. Я сподіваюся, що всі розбіжності вдасться залагодити полюбовно, згідно з ротарійською засадою „чи буде то вигідне для всіх зацікавлених ?”.

Як я вже згадав, нашу роботу позитивно оцінив представник Президента РІ Раймонд Інграм. В неділю 17 травня ми були разом на чарівному пікніку на ранчо приятеля Анджея Юста з РК Вроцлав-Центрум. У тій зустрічі взяли участь багато знаменитих Ротарійців з Вроцлава.
Як зазвичай, в кінці травня відбулася чергова зустріч Мєльно Мітінг. Є то офіційне і святкове закінчення річного перебування молоді в польських клубах. Велике спасибі друзям з Клубу РК Кошалін за чергові зусилля і я прошу про продовження організації цих вечірок в наступних роках.
Традиційним елементом моїх візитів в РК Кошалін є виїзд до Вандзіна. Є це несамовите місце, де зустрічаються два світи, повного падіння (ВІЧ, СНІД, алкоголізм, депресія) а також надії і радості між іншим з того, що саме там у заражених вірусом ВІЧ матерів народжується 99,5% здорових дітей (до цієї пори всі здорові).

Наступний винятково важливий для мене і моєї дружини візит – відвідання в Ольштині Богдана Куровського – першого Губернатора Дистрикту 2230. На жаль, Богдан знаходиться в госпіталі, у зв’язку з важкою хворобою. Ми мали однак можливість пригадати гарні часи його юності. Юнацькі роки після повернення з СРСР він провів в близькому мені Карпачу і Єленій Гурі, де здавав атестат зрілості. Ми розмовляли також очевидно про наш великий Дистрикт, одним з творців якого був Він. Підкреслював необхідність дружніх контактів і постійного співробітництва між Ротарійцями Польщі, України і Білорусі. Богданові ми всі бажаємо багато здоров’я і сил в боротьбі з хворобою.

В кінці травня ми мали виняткову подію, пов’язану з відмовою Войцєха Брохвіча-Левіньського від функції ДГЕ, а в подальшому Губернатора Дистрикту в каденції 2009/2010. Власті РІ зобов’язали мене до невідкладних дій для визначення наступника Войцєха. Консультації, а потім вибори відбулися, як я подав в Комюніке № 26, 29 травня. У голосуванні взяли участь всі Паст Губернатори Д-2230, за що потрібно їм подякувати і висловити визнання за виявлену увагу і відповідальність за нашу організацію. Результат голосування вказав, що залишене ДГЕ Войцєхом місце повинен зайняти нинішній Губернатор Тадеуш Плузіньскі. Накладає це на мені ряд нових, незапланованих обов’язків. Одним з них є укладення списку співпрацівників. В цей момент тривають розмови і консультації з метою її заповнення. Важко в так короткий часі обдумати всі аргументи і переваги окремих осіб, отже я розраховую на поблажливість і дружелюбність, якщо запити і пропозиції потраплятимуть також до отримувачів цього листа.

Я прагну нагадати, що в клубах нашого Дистрикту до 19 червня триває виборча кампанія Губернатора Номіні на каденцію 2011/2012. Вся інформація, пов’язана з цими виборами, була подана раніше між іншим в Комюніке № 23. Я хотів би завершити цей лист словами, які я використав в Комюніке № 26.
Працюючи в Ротарі і задля Ротарі ми реалізовуємо і перетворюємо у реальність наші мрії. Аби то було нашою долею і давало нам задоволення і втіху.

З Ротарійським вітанням,
Тадеуш Плузіньскі ДГ Д-2230