Про Ротарі

Ротарі Інтернешнл (РІ) – найстаріша організація сервісних клубів в світі. Організація об’єднує близько 32000 РОТАРІ клубів майже в 170 країнах, до неї належать понад 1200000 осіб (Ротарійців). Члени клубу походять з різних професійних, релігійних, політичних і культурних кіл, об’єднує їх бажання допомогти місцевим громадам і світу.
Метою діяльності Ротарі Клубів є заохочення і сприяння втілення ідеалів служіння як основи гідних і цінних акцій і, зокрема, заохочувати і сприяти:

  • розвитку знайомства між людьми як можливості служіння;
  • пропаганда високих етичних стандартів в бізнесі і професійній діяльності;
  • відзначення цінності усіх корисних занять; використання професійної діяльності кожного Ротарійця як можливості служіння суспільству;
  • втіленння ідеалу служіння кожним Ротарійцем в особистому, діловому  житті і в локальній громаді пропагування міжнародного взаєморозуміння, доброї волі  і миру через світову спільноту людей різних професій, об’єднаних ідеалами служіння.

ГАСЛО РОТАРІ – Service Above Self (Служіння понад власне “Я”)

Коротка історія Ротарі

1905 – В кімнаті 711 Будинку Єдності (Unity Building) в Чикаго, відбулася перша зустріч Ротарі (звичайно тоді ще назви Ротарі не існувало). Автор ідеї й ініціатор зустрічі, адвокат Пол Гарріс мріяв про створення дружнього товариства людей, що представляють різні професії і сфери діяльності, які діятимуть на благо інших. На першій зустрічі були присутні чотири члени, проте невдовзі приєдналися до них інші і перший Клуб Ротарі було  засновано (назва походить від англійського слова “ротація”, що має на увазі зміну місця зустрічей і керівництва клубу).
1907 – Ротарі ініціює свої перші акції на благо місцевих громад. Клуб вкладає кошти на придбання нового коня для священика, чий кінь впав, завдяки чому  він може знову приїздити до вірних. Реальна вдячність мешканців Чикаго приходить до Ротарійців, коли вони будують перший громадську вбиральню біля мерії Чикаго.
1908 – У Сан-Франциско (Каліфорнія) засновано другий Клуб Ротарі.
1910 – Ротарійський рух вже налічує 16 клубів і 1500 членів.
1910 – В Чикаго відбувається перша Конвенція Національного Об’єднання Клубів Ротарі. Засновник руху Пол Гарріс погоджується бути президентом Об’єднання. Він обійматиме цю посаду протягом двох років. На цій Конвенції прозвучала знаменита фраза, яка стане одним з двох Ротарійських гасел: “He profits most, who serves best” (“Той більше отримує, хто найкраще служить”).
1911 – Видано перший номер офіційного журналу РI: “Національний Ротарієць”, пізніше назву змінено на “The Rotarian” (“Ротарієць”).
1917 – шостий президент РI, Арч Клампф, оголошує про заснування Фонду Ротарійських Вкладів, роллю якого є зібрати ресурси для фінансування проектів, скерованих на  творення добра в світі. Перша пожертва до Фонду складає 26,50 USD, і протягом перших шести років було зібрано лише 700 USD. У 1928 році Фонд Вкладів перетворюється в Ротарі Фаундейшн (Rotary Foundation). На сьогодні вкладення перевищили 1,5 мільярда USD.
1924 – В Американському Патентному Офісі зареєстрована перша офіційна емблема Ротарі: зубчасте колесо з 24 виступами, 6 спицями і шліцом.
1939 – Ротарі припиняє функціонувати в країнах, зайнятих Німеччиною і Радянським Союзом. Роком пізніше, Дирекція РІ відкликає чартерні грамоти Клубів у цих країнах.
1943 – РІ офіційно приймає так званий “моральний компас Ротарі” – складений з 24 слів “4-Way Test” (“Тест чотирьох питань”).
1945 – Під час конференції заснування ООН, на відзначення попередніх досягнень, Ротарі Інтернешнл отримує консультативний статус.
1947 – Пол Гарріс помер. Аби вшанувати його, Ротарі встановлює стипендіальну програму, яка сьогодні називається Посольськими Стипендіями (“Ambassadorial Scholarships”). У перший рік цю стипендію отримало 18 студентів, до сьогодні їх десятки тисяч.
1957 – Встановлено нагороду Paul Harris Fellow (“Послідовник Пола Гарріса”) – найвищу відзнаку Ротарі.
1978 – Ініційована  Програма 3H (Здоров’я, Голод, Гуманність) націлена на заходи охорони здоров’я, боротьбу з голодом і поліпшення соціальних, гуманітарних і культурних умов в найбільш нерозвинених регіонах світу. Першою акцією, що проводилася в рамках цієї програми, була вакцинація 6 мільйонів дітей у Філіппінах проти  поліомієліту. Це стало початком майбутньої програми PolioPlus.
1985 – Ротарі анонсує Програму PolioPlus і визначає її метою щеплення всіх дітей у світі проти наслідків цієї хвороби. На сьогодні були зроблені щеплення більш ніж мільярду дітей.
1989 – Законодавча Рада РІ („Council of Legislation”) голосує за видалення з статуту виразу “лише для чоловіків”, чим відкриває дорогу до членства в Ротарі для жінок. Через 15 років кожен восьмий Ротарієць – жінка.
1989 – В Польщі, після зміни політичного і економічного режиму, відновлені довоєнні і повстають нові Клуби Ротарі.
1992 – Ротарі приходить на Україну.
1994 – Перший Ротарі Клуб чартеровано у Мінську в Білорусі.

Ротарі – це організація бізнесменів та людей різних професій усього світу, які об’єдналися для гуманітарного служіння, впроваджуючи високі морально-етичні стандарти в усіх професіях, та для зміцнення доброї волі і миру на землі.
Ротарі було засноване 23 лютого 1905 року.
Ротарі є неполітичною та нерелігійною організацією.