Історія Ротарі Клубу у Львові

Ініціатором створення Ротарі Клубу у Львові був молодий львівський підприємець Мирослав Гаврилів, який познайомився з діяльністю Ротарі під час навчального стажування в США. Ротарійською ідеєю служіння він зумів тоді захопити близько двадцяти львів’ян, серед яких були підприємці, державні службовці, лікарі, представники інших професій. 26 червня 1993 року засновникам Ротарі Клубу Львів було вручено Хартію Ротарі Інтернешнл. Ротарі Клуб Львів став другим офіційно зареєстрованим Клубом Ротарі в Україні після київського.

Першим проектом тоді ще не зареєстрованого Клубу була участь в міжнародному проекті „Поліо Плюс” Фонду Ротарі Інтернешнл – акція з профілактики захворювання поліомієліту в Прикарпатті. Тоді до Львівської обласної санепідемстанції було доставлено 5 тисяч доз вакцини поліо. Для сестринського персоналу Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей американські доктори провели семінар. В реалізації цього проекту крім Фонду Ротарі взяли участь партнерські Клуби з США (Каліфорнії) та Канади. Це був перший досвід значного міжнародного проекту, яких в подальшому було багато.

Значною була участь РК Львів у програмі „Коронари”, наслідком якої є створення кардіохірургії №2 у Львівській обласній клінічній лікарні. Завдяки ротарійським контактам між Львовом та Пітсбургом (США) було налагоджено стосунки між Львівською обласною клінічною лікарнею та госпіталем Шедисайд у Пенсільванії. Все почалося зі стажування львівських кардіохірургів по операціях аортокоронарного шунтування. В подальшому госпіталь Шедисайд та Кардіоваскулярна асоціація Радж дістали карт-бланш на допомогу у створенні кардіохірургічного відділення в Західній Україні. Надалі фахівці із Забже (Польща) – члени Ротарі допомагали в набутті фаховості нашим лікарям. За час з 1996 року, коли робота по створенню центру була завершена, більш як ста особам повернуто життя. Діє інструмент допомоги тим, кого вважали в Україні „безнадійно хворими”.

Серед інших значних програм, реалізованих за участю Ротарі Клубу Львів, слід назвати:

  • організацію безкоштовної передачі до села Рихтичі Дрогобицького району 100 племінних корів симентальської породи (1993 р.), що започаткувало реалізацію Гейфер-проекту в Україні,
  • участь в загальнонаціональній вакцинації дітей України проти поліомієліту (1995 р.),
  • доставка на Україну інвалідських візків (спільно з РК Шобо (Швеція);
  • створення разом з РК Реувійк (Нідерланди) майстерні “Ріджета” з ремонту та виробництва інвалідських візочків, на якій працюють лише інваліди з порушенням функції опорно-рухового апарату (1998 р.),
  • доставка Центральній Обласній лікарні понад 40 тон обладнання, апаратури та медичних матеріалів на загальну суму біля 6 млн. німецьких марок (1994, 1995, 1996, 1997 рр.),
  • 98 тон гуманітарних вантажів з Франції та Швеції для медичних та навчальних заходів України (1995, 1996, 1997, 1998 рр.),
  • організація допомоги сиротинцям у Львівській та Чернівецькій області спільно з РК Ванкувер (Канада) на суму понад 830 тис. гривень (1999, 2000, 2001, 2003 рр.);
  • в лютому 2004 року 15 постраждалим в катастрофі на Скнилові (дітям та молоді) була надана матеріальна допомога
  • багаторічна допомога центру реабілітації дітей, хворих на ДЦП “Джерело”;

В даний час основна гуманітарна діяльність Клубу пов’язана з програмами допомоги сиротинцю в м.Сколе. Зокрема, спільно з РК Фредеріксберг-Вальбьо з Данії розробляється проект покращення водопостачання цього закладу.

В напрямку освітньої діяльності, за останні 10 років Клуб відправив на навчання до Америки, Канади та Бразилії 156 учнів старших класів, студентів та фахівців, та прийняв на таких самих умовах 24 юнаків та дівчат з цих країн. Крім цих річних програм відбувалися також навчальні програми спеціалістів, зокрема, стажування групи з 20 вчителів німецької мови у школах Німеччини.

Ротарі Клуб Львів сприяв розвитку Ротарійського руху на теренах нашої держави. Він був організатором і спонсором створення Ротарі Клубів Львів-Леополіс, Львів-Центр та Львів-Ратуша, Ротарі Клубів в Черкасах, Ужгороді, Рівному, Тернополі та Івано-Франківську, першого міжнародного Ротарі Клубу в Україні – “Київ-Малтінешнл”, дав поштовх створенню ряду споріднених громадських організацій: клубів Ротаракт, Інтеракт, Іннервіль, Зонта.

На протязі років спільної роботи у РК Львів склалися направду тісні дружні стосунки з багатьма Клубами в Україні і за кордоном. Члени Ротарі Клубу Львів відіграли активну роль у створенні Міжнародного об’єднання клубів Ротарі Білорусі, Польщі та України у спільному Дистрикті 2230. Член РК Львів Павло Кашкадамов став першим громадянином України в столітній історії Ротарі Інтернешнл, котрий виконував функцію посадової особи Ротарі Інтернешнл – Ґубернатора Дистрикту 2230.

Члени Ротарі Клубу Львів, яких сьогодні в складі Клубу – 44, і надалі готові віддавати частину свого життя справі служіння людям, втілюючи в життя ідеали Ротарі.