Комюніке Губернатора Т. Плузіньского про візит до України

Дорогі Ротарійці України та Білорусі!

Минуло наступні два місяці каденції 2008/2009! Багато часу знову було присвячено контактам з Клубами східної частини нашого Дистрикту. Цього разу відвідав Клуби Києва, Полтави, Черкас та Лубни. В Черкасах відбувся семінар на тему РФ, членства та розвитку. Семінар був надзвичайно добре проведений друзями-офіцерами за участю Голови Дистриктального Комітету РФ Єжи Корчиньского.

24 жовтня в Києві була надзвичайно мила інтеграційна зустріч київських Клубів за участю РК Вінниця та РК Кобеляки, організована РК Київ-Центр. Черкаси після семінару відсвяткували п’ятиріччя РК Черкаси-Центр та вручення чартеру новому Ротаракт Клубу Черкаси Smile. Далі відбулася прекрасна інтеграційна зустріч українських Клубів Ротаракт разом з черкаськими Ротарійцями та іншими запрошеними гостями.

В Полтаві зустрівся з Клубом, була також зустріч в мерії та інтерв’ю на місцевому телебаченні. 27/10/08 року в Києві відбулася прес-конференція в УНІАН. Наступні відвідані Клуби – це Київ та Київ-Печерськ. Під час візиту до РК Київ, відгукуючись на заклик Президента РІ Д.К.Лі, паст-президент Клубу, лікар-ортопед Олександр Косяков від імені Клубу на боротьбу з поліомієлітом пожертвував 1000 доларів. Єдиною серйозною проблемою є стан Клубу в Лубнах.

Там підготовлено прекрасний проект допомоги осередку для дітей з проблемних родин. В той же час Клуб має складності у виконання вимог, які висуває РФ для отримання грантів. Потрібно їм допомогти. Я побував в Києві, Полтаві і Черкасах, а також мав нагоду відвідати багато місць, важливих для українців. Серед них – Чигирин, Холодний Яр, був також у майстерні Людмили Мешкової, яка відповідає за відновлювані роботи у Софіївському соборі. Все це поглибило мої знання щодо ідентичності України.

Оцінюючи контакти, які я мав, з оптимізмом дивлюся на можливості розвитку нашого руху в Україні. Є бажання зміцнення та розбудови Клубів, а молодь з Ротаракту становить чисельний тил для партнерських Клубів Ротарі.

На закінчення хотів би подякувати Мирославу Гавриліву за організацію усіх цих контактів. Це була насправді дуже вдала і самовіддана ротарійська робота.

Тадеуш Плузінські,
Губернатор Д-2230