Гуртування Ротарі Клубів сприятиме координації їхньої діяльності

27 жовтня 2007 року в УКРІНФОРМі відбулася прес-конференція губернатора Дистрикту 2230 (Білорусь – Польща – Україна) Тадеуша Плузінського. Метою заходу є поінформувати громадськість про теперішню глобальну діяльність РІ та Фонду РІ, теперішнє об’єднання РК Білорусі, Польщі та України, заходи щодо об’єднання ротарійських громадських організацій у Всеукраїнське об’єднання Ротарі Клубів України – Дистрикт Ротарі Інтернешнл як складової Асоціації Ротарі Інтернешнл. Таке українське клубне гуртування сприятиме координації діяльності місцевих РК, їхніх громадських ініціатив та міжнародній діяльності.

Ротарі –  благодійна організація, що об’єднує людей різних професій у всьому світі, об’єднаних ідеєю гуманітарного служіння, впровадження високих морально-етичних стандартів у всіх сферах діяльності задля зміцнення доброї волі і миру на землі. Основою такого об’єднання є Ротарі Клуб, який територіально реєструється у відповідності з чинним законодавством країни на основі Типового Статуту Ротарі Клубу. Положення Статуту є обов’язковими для дотримання членами РК у будь-якій країні. Ротарі Інтернешнл (РІ) є всесвітньою Асоціацією РК. Для територіальної координації діяльності РК створюються  Округи РІ. Найбільш відомими проектами Ротарійців є всесвітня програма боротьби з поліомієлітом, програми студентських обмінів, посольських стипендій, інші проекти. На боротьбу з поліомієлітом РІ витратив понад 500 мільйонів доларів США. З них для України – понад 400 тисяч доларів США.

konferen                                        gavryliv

На фото: (зліва направо) модератор Тамара Недобор, президент-засновник Ротарі Клубу Львів, заступник голови Комітету зі створення окремого округу Ротарі Інтернешнл в Україні Мирослав Гаврилів, Тадеуш Плузінські, екс-президент Ротарі Клубу Київ, заступник голови Комітету зі створення окремого округу Ротарі Інтернешнл в Україні Марк Гітельман під час прес-конференції.