ДОПОМОЖЕМО ДІТЯМ РАЗОМ

  У мальовничому куточку Сколівських бескид , у колишньому  палаці  австрійського графа  є школа-інтернат.  Там навчаються діти  з районного центру Сколе, діти із прилеглих карпатських сіл, а також діти , що не мають батьківської ласки та опіки.  В останній рік  приєднались діти переселенців з охопленого війною сходу України.  Керує школою молода й дуже енергійна директор Світлана Губиш.

  Потреба допомогти дітям , а також  позитивна й оптимістична особа  директора школи спонукали Ратарійську спільноту Львова  розпочати  серію гуманітарних  проектів для сколівських дітей.

  На початках,    у  2005 році     це були індивідуальні  одяг та взуття  для кожної дитини з інтернату.  А потім кожного року:   книги, мультимедійний проектор, комп’ютери,   пральна машина, морозильна камера для дитячої їдальні,   подушки,  покривала  для дитячих ліжок і т.д.

  Парадоксально, але дитячий інтернат у Карпатських горах не мав доброї питної води для діток, що там навчались та проживали.  Єдиний водогін був збудований ще за часів бабусі Автро-Угорщини й не відповідав ніяким  санітарним  вимогам..

 Враховуючи актуальність та масштабність проекту до акції залучились члени Ротарі клубів Данії.  Координатором став громадянин цієї країни Ларс Вестберг , член Ротарі клубу Львів,   який проживає у Львові та керує спільним підприємством.

  У  2008 році  Ротарі клуб «Львів»  спільно із датськими Ротарі клубами та спонсорами встановили у їдальні школи    найсучаснішу, високопродуктивну систему очистки питної  води вартістю 40 тис. гривень.

  Проте умови проживання та навчання наймолодших громадян держави ставлять нові  вимоги .   Тому до гуманітарного проекту у 2016 році приєднався наймолодший у Львові Ротарі клуб «Львів-Міжнародний»»,  членами якого є іноземні громадяни , що працюють у нашому регіоні.

  29  жовтня 2016 року  об’єднана команда  РК «Львів» та РК «Львів-Міжнародний» прибула  у школу інтернат м. Сколе.  , де їх чекали діти.  Від РК «Львів-Міжнародний» були доставлені три комфортабельні дивани класу Hilton  для  кімнати відпочинку найменших дітей.  Силами обох  клубів  проведений ремонт та  оновлення системи очистки питної води, яка вже відпрацювала  8 років.

  На  запрошення РК «Львів-Міжнародний»    прибули офіцери нової української поліції Марта Збишко  а Микола  Ільчук.     Справа в тому,  що інтернат розміщений у гірській місцевості, поруч  з лісом, поруч проходить міжнародна автомагістраль. Тому молоді офіцери поліції   навчали діток найважливішими  правилами безпеки життя.

  Кожній дитині подарований значок рефлектор, щоб бути помітним у темноті. Діти  не хотіли відпускати  симпатичних українських полісменів  та їх новенький патрульний автомобіль.

  Разом  із представниками районної ради та відділу освіти,  представники Ротарі клубів прийняли рішення провести  реконструкцію спортивної площадки та футбольного стадіону школи-інтернату.

viber image viber image2