“Батьківська хата” – проєкт, який наповнює серця світлом.

Сьогодні у Львові відкрилась фотовиставка в рамках міжнародного проєкту «Культура, як духовна броня українців», присвячена до ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

«Батьківська хата» – проєкт, який наповнює серця світлом. Він ще раз доводить – в нас є своя надійна культурна броня, непідвласна ні ворожій брехні, ні російській пропаганді.

Організатор Проєкту «Батьківська хата» від США – техаська громадська організація «Ukrainian San Antonio», а від України – Громадська Організація «Центр ініціатив сприяння соціальному і культурному розвитку в Україні» куратором якої є львів’янин Роман Білявський.

Проєкт «Батьківська хата» включає 32 фотокартини. На виставці, яку представили сьогодні можна побачити 25 з них.

Представлені роботи відомих фотографів:

Світлани Задоровської (Україна)

Олександри Першиної (Україна)

Оленки Браво (USA)

Експозиція буде доступна до огляду з 26 серпня по 31 серпня 2022 року у Львові, вулиця Підвальна, Парк – «НА ВАЛАХ» (навпроти Львівської обласної державної адміністрації)

Коротко про проєкт:

Міжконтинентальний проєкт «Батьківська Хата. Homestead» – один із способів розповісти про ексклюзивність та автентичність України всьому світу. На фотовиставці відтворено народні строї кінця XIX – початку ХХ ст. разом з архітектурними формами та побутом відповідної території

Проєкт народився кілька років тому і зараз актуальний, як ніколи. Адже культура підживлює дух, що дуже важливо під час війни. Проєкт гуртує навколо себе людей з різних регіонів нашої держави та навіть куточків планети. Розповідає про минуле, особливі традиції і стиль, притаманні лише українському народу. Це історія, втілена у фотокартинах. За кожною стоїть титанічна робота багатьох людей, істориків, етнографів. Її можна назвати археологічною, бо вона піднімає з глибин все те, що намагалися винищити й приховати від нас десятиліттями російські диктатори.

«Всі ми маємо бодай намагатися зрозуміти різноманіття традицій наших областей – в одязі, в його оздобленні, в облаштуванні домівок. Дім – це батько, мати, діти, сім’я. Це вічне. Дякуємо авторам проєкту, які це відтворили. «І чужого научайтесь, і свого не цурайтесь». Час нас навчив цінувати своє рідне ще більше», – зазначив профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Унікальність проєкту та його значимість для поширення серед самих українців та іноземців української культури відзначив і професор Львівської національної академії мистецтв Орест Голубець, який ознайомився з експонатами виставки.

Автори проєкту:

Громадська Організація Ukrainian San Antonio

Організатори заходу:

Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА

Громадська Організація «Центр ініціатив сприяння соціальному та культурному розвитку в Україні»

Громадська Організація «Міжнародне мистецьке об’єднання «Civitas LEOPOLIS»

Захід відбудеться за підтримки офіційних партнерів:

Громадська Організація Ротарі Клуб «ЛЬВІВ»

Громадська Організація «РОТАРІ – КЛУБ ІВАНО – ФРАНКІВСЬК»

Громадська Організація «ПОКУТСЬКІ ІНІЦІАТИВИ»

Громадська Організація «Центр промоції культурного та соціального розвитку в Україні»

Громадська Організація «Центр сприяння та розвитку міжнародних проєктів ЮНЕСКО в Україні»

NGO «Art Photographic Association of Ukraine» (APAU)

Громадська Організація «Амброзія 21»

За сприяння:

Національна Спілка Фотохудожників України

Громадська Організація «Всесвітній день вишиванки»

Національний музей народної архітектури та побуту України

Центр фольклору та етнографії

Інформаційні партнери експозиції:

Національна спілка фотохудожників України

Національна спілка кінематографістів України

Дякуємо всім хто долучився… Разом до перемоги! Все буде УКРАЇНА !!!